Acrylic Screen HL30-9060B
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
01
quantity
Product details
Category
Introducing an acrylic screen! This large series is a large size of 35.4 inches (900 cm) wide x 23.6 inches (600 cm) high. It can be used in a wide range of situations, such as receptions and Size (W x D x H): 35.4 x 8.7 x 23.6 inches (900 x 220 x 600 mm) (when installed): Set of 3 acrylic screens (0.1 inches (3.0 mm) thick), window (width x height x 2.0 inches (300 x 50 mm), special L-shaped fittings, edge guard, knurling screws & nuts and washers.
  • Size (W x D x H): 35.4 x 8.7 x 23.6 inches (900 x 220 x 6
  • Set Includes: 3 acrylic screens (0.1 inch (3.0 mm) thick), with window (width 11.8 x height 2.0 inches (300 x 50 mm), dedicated L-shaped fittings, edge guard, knurling screws & nuts, washers